TOEFL® Sınavı

200’den fazla şubesiyle ve çeşitli illerdeki birçok TOEFL® sınavı merkeziyle Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli TOEFL® sınavı kursu olarak da Denizli’nin en öncü kurumudur. Denizli’nin en deneyimli ve oturmuş kadrosuyla yıllardır sürdürdüğü kaliteli eğitimi sayesinde TOEFL® sınavı kursu denilince de ilk tercih edilen kurum olmayı başarmıştır.

Denizli TOEFL® Sınavı Kursu Hakkında Bilgiler

Kurumumuzdaki TOEFL® sınavı hazırlık kursu programı TOEFL® sınavının iki türünden biri olan TOEFL iBT® sınavına hazırlanmaya yöneliktir. İlk olarak ücretsiz seviye tespit sınavıyla öğrencinin İngilizce bilgisi tespit edilerek hedefi doğrultusunda bir yol haritası belirlenir. Dersler, özel ders ya da sınıf dersi olarak sunulur. Ders içerikleri tamamen yüksek skor alma odaklı olarak tasarlanmıştır. Eğitimler Denizli’nin alanında en deneyimli yerli ve yabancı eğitmenleri tarafından verilmektedir. Derslerde okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerileri sınav stratejileri göz önüne alınarak ayrı ayrı işlenir. Ders materyalleri (kitaplar ve bilgisayar programları) tamamen ücretsizdir. Kayıt yaptıran öğrenciler ücretsiz olarak Speaking Club’lara da katılma hakkına sahip olurlar.

TOEFL® Sınavı Hakkında Genel Bilgiler

TOEFL® sınavı 180’den fazla ülkede uygulanan Amerika merkezli bir sınavdır. Amerika’da bulunan ETS® şirketi tarafından hazırlanan bu sınav dil yeterliliğini gösteren en geçerli sınavdır. TOEFL® sınavı günümüzde yurt içi ve yurt dışında akademik çalışmalar (hazırlık atlama, lisans, yüksek lisans, vb.) yapmak isteyenler ile kamu ve özel kuruluşlarda (dil tazminatı, pilotluk sınavı, iş başvurusu, vb.) çalışanlar tarafından tercih edilmektedir.

TOEFL® sınavı İngilizce okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini ölçmek üzere tasarlanmıştır. Sınavda gramer/dilbilgisi soruları sorulmamaktadır. Sınavda her bölüm eşit puanlansa da özellikle dinleme becerilerini ölçen sorular daha fazla ağırlıktadır ve diğer bölümlerin içerisinde de dinleme soruları çıkmaktadır. Sınava girecek adayların bu konuya dikkat etmeleri ve çalışmalarını bu doğrultuda düzenlemeleri gerekir. Her bir bölüm 30 puan üzerinden, sınav da toplamda 120 puan üzerinden değerlendirilir. Genel olarak 85 puan almak birçok üniversite ve kurum için geçerli bir skordur. Bazı üniversite ve kurumlar bu skorun altında veya üstünde skorlar isteyebilirler. Adaylar başvurmak istedikleri üniversite veya kurumların internet adreslerinden bu bilgiye ulaşabilirler.

Türkiye’den 16 farklı şehirde TOEFL® sınavına girmek mümkündür.

Eğer siz de TOEFL® sınavına girme planları yapıyorsanız Çınar ve Çamlık’taki şubelerimize gelerek daha detaylı bilgi alabilir ve Denizli’nin en büyük eğitim kurumunda en iyi eğitimi alarak kariyerinizde büyük bir atılım yapabilirsiniz.

ÇINAR (MERKEZ)
ÇAMLIK (ŞUBE)