Çocuklar için İngilizce

Türkiye’de İngilizce eğitimi denince açık ara en iyi ve en yaygın yabancı dil kursu olan Amerikan Kültür, Denizli’de Çınar ve Çamlık şubeleri ile hizmetlerine devam etmektedir. “English with Fun” yani çocuklar için özel olarak geliştirilen “Eğlenceli İngilizce” eğitim modeli ile rakiplerine fark atan programlarımızda amacımız erken yaşta İngilizceyi çocuklara sevdirerek yaşam boyu unutmayacakları kalıcı bir şekilde öğretmektir.

 

Çocuklar için İngilizce programımızda eğitimler %100 Öğrenme Garantisi kapsamında verilir. Yani öğrencilerimiz seviyelerin sonunda Avrupa Konseyi standartlarında ilgili seviyeyi tamamlayamazlarsa derslere düzenli gelip gelmediğinizi kontrol ederiz. Eğer öğrencimiz derslere %90 oranında devam etmişse aynı seviyeyi hiçbir ücret almadan sizlere hediye ederiz. Burada amacımız altyapısı tamamen oturmuş, öğrendiği İngilizceyi ileride unutmayacak bireyler yetiştirmektir.

 

Yapılan bilimsel araştırmalar yabancı dil öğrenmeye ne kadar erken yaşta başlanılırsa o kadar kolay öğrenildiği ve kalıcı olduğunu ispatlar niteliktedir. Yabancı dil kursumuzda en önemli amacımız çocukların sınavlarından yüksek not alması değildir. İlk olarak hedefimiz öğrencilerimizin bir dünya vatandaşı gibi dinlediklerini anlamaları, okuduklarını anlamaları, karşılıklı bir kişiyle konuşabilmeleri ve yazabilmeleridir. Bu beceriler geliştikçe çocuğunuzun sınav notları da eğitimine paralel olarak yükselecek, uzun vadede bir daha düşmeyecektir.

Öğrenilen İngilizcenin pekiştirilmesi ve kalıcı olabilmesi için öğrencilerimize kitap okuma alışkanlıklarının kazandırılması çok önemlidir,  bu bağlamda öğrencilerimizin kurs dışında seviyelerine uygun kitaplar okumaları da gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Bu alışkanlığın kazandırılabilmesi için öğrencilerimiz seviyelerine uygun kitapları kurslarımızdan ücretsiz bir şekilde temin edebilirler. Aldıkları kitapları 1 hafta içinde okuyup bize geri getirebilirler.

Sınıf ortamında İngilizce öğrenirken karşılaşılan en büyük sorun öğrencilerin seviyeleri ve yaş gruplarıdır. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarında eğitime başlamadan önce öğrencilerimiz alanında deneyimli uzman eğitmenler tarafından ücretsiz seviye belirleme sınavına tabi tutulurlar. Bu seviye belirleme sınavı eğitimin süresi boyunca en çok dikkat edilmesi gereken kısmı oluşturur. Öğrencilerimiz eğitimlerine kendisi ile aynı seviyede olan arkadaşlarıyla kalabalık olmayan sınıflarda başlarlar.

 

Eğitimdeki en önemli unsurlardan bir diğeri de eğitimi veren eğitmenin durumudur. Amerikan Kültür Eğitim Kurumlarında üniversitelerin İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültür ve Edebiyatı son olarak ta Mütercim Tercümanlık bölümünde eğitim almış, daha sonra Amerikan Kültür standartlarında eğitim verebilmek için Avrupa Konseyi standartlarında İngilizce öğretimi konulu hizmet içi eğitimimizi başarıyla tamamlamış bireyler görevlendirilir. Yani kurumlarımızda öğretmen olarak çalışabilmek için sadece üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak yetmez, kendini geliştiren ve değişime sürekli ayak uydurabilen, Avrupa Konseyi standartlarında Avrupa Dil Portfolyosu eğitimi almış eğitmenler olmak gerekir.

 

İşte bu yüzdendir ki her yıl yüzbinlerce öğrenci yabancı dil öğrenmek için Türkiye’nin hemen her yerinde bulunan 150’den fazla Amerikan Kültür şubesinden birini tercih etmektedir.

 

Dünya çok hızlı gelişiyor, çocuklarımız İngilizceyi büyümeden öğrensinler.

ÇINAR (MERKEZ)
ÇAMLIK (ŞUBE)